Burgemeestersoproep


Een actueel overzicht van de inmiddels 312 burgemeesters die de oproep aan staatssecretaris Teeven van Veiligheid en Justitie om opnieuw te kijken naar de afgewezen aanvragen voor het Kinderpardon hebben ondertekend. 

Klik hier om deze oproep ook te ondertekenen.

Klik hier voor meer gegevens over de tekenende burgemeesters.


• B • C • D • E • F • G • H • I • J • K • L • M • N • O • P • Q • R • S • T • U • V • W • X • Y • Z


Aa en Hunze, de heer H.F. van Oosterhout (PvdA)Klik op de kaart om deze te vergroten

Aalburg, de heer A.M.T. Naterop (CDA)

Aalsmeer, mevrouw J. Vonk-Vedder (CDA)

Aalten, de heer G. Berghoef (CDA)

Achtkarspelen, de heer G. Gerbrandy (FNP)

Alblasserdam, de heer A.B. Blase (PvdA)*

Alkmaar, de heer P.M. Bruinooge (CDA)

Almelo, mevrouw J.H.M. Hermans-Vloedbeld (VVD)

Alphen aan den Rijn, de heer T.P.J. Bruinsma (PvdA)

Alphen-Chaam, de heer H.W.S.M. Nuijten (PvdA)

Amersfoort, de heer L.L.M. Bolsius (CDA)

Amstelveen, de heer G.J. de Graaf (VVD)

Amsterdam, de heer E.E. van der Laan (PvdA)

Apeldoorn, de heer J.C.G.M. Berends (CDA)

Appingedam, mevrouw H.K. Pot (PvdA)

Arnhem, de heer H.J. Kaiser (CDA)

Assen, mevrouw C. Abbenhues (PvdA)


Baarn, de heer M.A. Röell (VVD)

Barneveld, de heer J.W.A. van Dijk (CDA)

Bedum, de heer H.P. Bakker (CDA)

Beek, de heer R.K.H. Krewinkel (PvdA)

Beemster, de heer H.N.G. Brinkman (CDA)

Beesel, mevrouw P. Dassen-Housen (CDA)

Bellingwedde, mevrouw J.F. Snijder-Hazelhoff (VVD)

Berkelland, de heer H.L.M. Bloemen (CDA)

Bergen, mevrouw H. Hafkamp (GL)

Bergen op Zoom, de heer F.A. Petter (CDA)

Bernheze, mevrouw M. Moorman (PvdA)

Best, de heer A.G.T. van Aert (PvdA)

Beuningen, de heer C.F. van Eert (PvdA)

Beverwijk, de heer J.F.C. van Leeuwen (D66)

Bladel, de heer A.H.J.M. Swachten (VVD)

Blaricum, mevrouw J.N. de Zwart-Bloch (D66)

Boekel, de heer P.M.J.H. Bos (CDA)

Borger-Odoorn, de heer M.L.J. Out (VVD)

Borne, de heer R.G. Welten (CDA)

Borsele, de heer E.J. Gelok (PvdA)

Boxmeer, de heer K.W.Th. van Soest (VVD)

Boxtel, de heer M. Buijs (VVD)

Breda, de heer P.A.C.M. van der Velden (PvdA)

Brielle, mevrouw G.W.M. van Vliegen (PvdA)

Brummen, de heer A.J. van Hedel (VVD)

Brunssum, de heer L.M.C. Winants (CDA)

Bunnik, de heer H.M. Ostendorp (CDA)

Bunschoten, de heer M. van de Groep (CU)

Buren, de heer J.A. de Boer (D66)

Bussum, de heer H.W.M. Heijman (CDA)


Capelle aan den IJssel, de heer J.F. Koen (CDA)

Coevorden, de heer B.J. Bouwmeester (D66)

Cuijk, de heer W.A.G. Hillenaar (CDA)

Culemborg, de heer R. van Schelven (D66)


Dantumadeel, de heer K.S. Heldoorn (PvdA)

De Bilt, de heer A.J. Gerritsen (VVD)

De Friese Meren, de heer A. Aalberts (CDA)

De Marne, de heer F.H. Wiersma (CDA)

De Ronde Venen, de heer M. Divendal (PvdA)

De Wolden, de heer R.T. de Groot (CDA)

Delft, de heer G.A.A. Verkerk (VVD)

Delfzijl, de heer E.A. Groot (PvdA)

Den Helder, de heer K.F. Schuiling (VVD)

Deurne, de heer H.J. Mak (CDA)

Deventer, de heer A.P. Heidema (CU)

Diemen, mevrouw A.E. Koopmanschap (GL)

Dinkelland, de heer R.S. Cazemier (VVD)

Doesburg, de heer C.J.G. Luesink (GL)

Doetinchem, de heer N.E. Joosten (VVD)

Dongen, de heer M.F.A. van Diessen (VVD)

Dongeradeel, mevrouw M.C.M. Waanders (PvdA)

Drechterland, de heer R.J.H. van der Riet (CDA)

Drimmelen, de heer G.L.C.M. de Kok (PvdA)

Dronten, de heer A.B.L. de Jonge (CDA)

Druten, de heer L.J.E.M. van Riswijk (CDA)

Duiven, de heer H.B.I. de Lange (PvdA)


Edam-Volendam, de heer W.J.F.M. van Beek (CDA)

Eemnes, de heer R. van Benthem (VVD)

Eemsmond, mevrouw M. van Beek (PvdA)

Eijsden-Margraten, de heer D.A.M. Akkermans (CDA)

Eindhoven, de heer R. van Gijzel (PvdA)

Elburg, de heer F.A. de Lange (CU)

Enkhuizen, de heer J.G.A. Baas (PvdA)

Enschede, de heer P.E.J. den Oudsten (PvdA)

Ermelo, de heer A.A.J. Baars (CDA)

Etten-Leur, mevrouw H. van Rijnbach-de Groot (CDA)


Franekeradeel, de heer F. Veenstra (CDA)

Ferwerderadiel, de heer W. van den Berg (CDA)


Geertruidenberg, mevrouw W. van Hees (VVD)

Geldermalsen, mevrouw M.W.M. de Vries (PvdA)

Geldrop-Mierlo, mevrouw M.J.D. Donders-de Leest (CDA)

Gennep, de heer P.J.H.M. de Koning (VVD)

Giessenlanden, de heer W. ten Kate (VVD)

Goeree-Overflakkee, mevrouw A. Grootenboer-Dubbelman (CDA)

Goes, de heer R. Verhulst (CDA)

Goirle, mevrouw M.G. Rijsdorp (VVD)

Gorinchem, de heer A.C. Barske (GL)

Gouda, de heer M. Schoenmaker (VVD)

Grave, de heer A.M.H. Roolvink (VVD)

Groesbeek, de heer H.W.C.G. Keereweer (PvdA)**

Groningen, de heer R.L. Vreeman (PvdA)

Grootegast, de heer K.B. Dijkstra (CDA)

Gulpen-Wittem, de heer A.R.B. van den Tillenaar (CDA)


Haaksbergen, de heer J.C. Gerritsen (PvdA)

Halderberge, de heer G.A.A.J. Janssen (VVD)

Hardenberg, de heer P.H. Snijders (VVD)

Harderwijk, de heer H.J. van Schaik (CDA)

Hardinxveld-Giessendam, de heer A.B. Blase (PvdA)*

Haren, mevrouw J.G. Vlietstra (PvdA)

Harlingen, de heer W.R. Sluiter (PvdA)

Hattem, de heer J.W. Wiggers (CDA)

Heemstede, mevrouw M.J.C. Heeremans (PvdA)

Heerenveen, de heer T.J. van der Zwan (PvdA)

Heerlen, de heer P.F.G. Depla (PvdA)

Heeze-Leende, de heer P.J.J. Verhoeven (VVD)

Heiloo, de heer T.J. Romeyn (CDA)

Hellendoorn, mevrouw A.H. Raven (CDA)

Helmond, mevrouw P.J.M.G. Blanksma-van den Heuvel (CDA)

Hengelo, de heer S.W.J.G. Schelberg (VVD)

's Hertogenbosch, de heer A.G.J.M. Rombouts (CDA)

Het Bildt, de heer G. Krol (CDA)

Heumen, de heer P. Mengde (PvdA)

Heusden, de heer J. Hamming (PvdA)

Hillegom, de heer J. Broekhuis (VVD)

Hilversum, de heer P.I. Broertjes (PvdA)

Hollands Kroon, de heer J.R.A. Nawijn (VVD)

Hof van Twente, mevrouw H.A.M. Nauta-van Moorsel (CDA)

Hoogeveen, de heer K.B. Loohuis (PvdA)

Hoogezand-Sappemeer, de heer P.M.M. de Jonge (PvdA)

Hoorn, de heer G.O. van Veldhuizen (D66)

Horst aan de Maas, de heer C.H.C. van Rooij (CDA)

Houten, de heer W.M. de Jong (CU)

Huizen, de heer A.P. Hertog (VVD)

Hulst, de heer J.F. Mulder (CDA)


IJsselstein, de heer P.C. van den Brink (CDA)


Kampen, de heer B. Koelewijn (CU)

Kapelle, de heer A.B. Stapelkamp (CDA)

Katwijk, de heer J. Wienen (CDA)

Kerkrade, de heer J.J.M. Som (CDA)

Kollumerland en Nieuwkruisland, de heer B. Bilker (CDA)

Korendijk, de heer S. Stoop (SGP)

Krimpen aan den IJssel, mevrouw L.M. Huizer (PvdA)


Laarbeek, de heer J.G.M.T. Ubachs (D66)

Landerd, de heer M.C. Bakermans (Onafhankelijk)

Landgraaf, de heer R.J.H. Vlecken (CDA)

Langedijk, de heer J.F.N. Cornelisse (CDA)

Laren, de heer E.J. Roest (D66)

Leek, de heer B.C. Hoekstra (VVD)

Leeuwarden, de heer F.J.M. Crone (PvdA)

Leiden, de heer H.J.J. Lenferink (PvdA)

Leidschendam-Voorburg, de heer J.W. van der Sluijs (VVD)

Lelystad, mevrouw M. Horselenberg (PvdA)

Leudal, de heer A.M.H. Verhoeven (PvdA)

Leusden, mevrouw A. Vermeulen (VVD)

Lingewaal, mevrouw L.H.M. van Ruijven-van Leeuwen (CDA)***

Lisse, mevrouw A.W.M. Spruit (PvdA)

Littenseradiel, mevrouw J. Liemburg (PvdA)

Lochem, de heer S.W. van 't Erve (GL)

Loon op Zand, de heer W.C. Luijendijk (PvdA)

Lopik, mevrouw R.G. Westerlaken-Loos (CDA)

Loppersum, de heer A. Rodenboog (CDA)

Losser, de heer M. Sijbom (CDA)


Maasdonk, de heer R.H. Augusteijn (CDA)

Maassluis, de heer J.A. Karssen (CDA)

Maastricht, de heer O. Hoes (VVD)

Marum, de heer H. Kosmeijer (PvdA)

Medemblik, de heer F.R. Streng (VVD)

Meerssen, de heer H.W. Schmidt (VVD)

Menterwolde, de heer E.A. van Zuijlen (GL)

Midden-Delfland, de heer A.J. Rodenburg (CDA)

Midden-Drenthe, de heer J. Broertjes (VVD)

Mill en Sint Hubert, de heer A. Walraven (VVD)

Millingen aan de Rijn, de heer H.W.C.G. Keereweer (PvdA)**

Molenwaard, de heer D.R. van den Borg (CDA)

Montfoort, de heer E.L. Jansen (D66)

Mook en Middelaar, de heer W. Gradisen (PvdA)


Neerijnen, mevrouw L.H.M. van Ruijven-van Leeuwen (CDA)***

Neder-Betuwe, de heer C.W. Veerhoek (VVD)

Nederlek, mevrouw B.F.A. van der Kluit-de Groot (VVD)

Nieuwegein, de heer F.Th.J.M. Backhuijs (VVD)

Nieuwkoop, de heer F. Buijserd (CDA)

Nijkerk, de heer G.D. Renkema (CDA)

Nijmegen, de heer H.M.F. Bruls (CDA)

Noordenveld, de heer J.H. van der Laan (PvdA)

Noordoostpolder, de heer A. van der Werff (CDA)

Noordwijk, de heer J.P.J. Lokker (CDA)

Nuth, mevrouw D. Schmalschläger (GL)


Oegstgeest, de heer J.B. Waaijer (CDA)

Oirschot, de heer R.A.L. Severijns (PvdA)

Oisterwijk, de heer J.F.M. Janssen (CDA)

Oldambt, de heer P. Smit (D66)

Oldebroek, de heer A. Hoogendoorn (CU)

Oldenzaal, de heer T.J. Schouten (PvdA)

Olst-Wijhe, de heer A.G.J. Strien (CDA)

Ommen, de heer M.J. Ahne (D66)

Onderbanken, mevrouw M.A.H. Clermonts-Aretz (VVD)

Oost Gelre, mevrouw A.H. Bronsvoort (PvdA)

Oosterhout, de heer S.W.Th. Huisman (VVD)

Ooststellingwerf, de heer H. Oosterman (CDA)

Oostzaan, de heer P.J. Möhlmann (PvdA)

Opsterland, mevrouw F. Ravestein (D66)

Oss, mevrouw W. J. L. Buijs-Glaudemans (VVD)

Oude IJsselstreek, de heer J.P.M. Alberse (PvdA)

Ouder-Amstel, mevrouw M.J.T. Blankers-Kasbergen (CDA)

Ouderkerk, de heer J. de Prieëlle (CDA)

Oudewater, de heer P. Verhoeve (SGP)

Overbetuwe, de heer A.S.F. van Asseldonk (D66)


Peel en Maas, mevrouw W.J.G. Delissen-van Tongerlo (VVD)

Pekela, de heer M. Schollema (PvdA)

Pijnacker-Nootdorp, de heer F.H. Buddenberg (CDA)


Raalte, de heer P.A. Zoon (VVD)

Reimerswaal, de heer A.J. Huisman (CDA)

Renkum, de heer J.P. Gebben (VVD)

Renswoude, mevrouw A.E.H. van der Kolk (CU)

Rheden, mevrouw P.M. van Wingerden-Boers (VVD)

Rhenen, de heer J.H.A. van Oostrum (VVD)

Ridderkerk, mevrouw A. Attema (PvdA)

Rijssen-Holten, de heer A.C. Hofland (CDA)

Roermond, de heer P.A.G. Cammaert (CDA)

Roosendaal, de heer J.M.L. Niederer (VVD)

Rotterdam, de heer A. Aboutaleb (PvdA)

Rucphen, mevrouw M. van der Meer Mohr (VVD)


Schagen, mevrouw M.J.P. van Kampen-Nouwen (CDA)

Scherpenzeel, de heer B. Visser (CU)

Schiedam, de heer C.H.J. Lamers (CDA)

Schiermonnikoog, de heer J. Stellinga (PvdA)

Schijndel, mevrouw J. Eugster-van Bergeijk (CDA)

Schinnen, de heer B.H.M. Link (CDA)

Schoonhoven, de heer A.F. Bonthuis (PvdA)

Schouwen-Duivenland, de heer G.C.G.M. Rabelink (Onafhankelijk)

Sint Anthonis, mevrouw M.L.P. Sijbers (VVD)

Sint-Michielsgestel, de heer J.C.M. Pommer (CDA)

Sint-Oedenrode, de heer P.M. Maas (CDA)

Sittard-Geleen, de heer G.J.M. Cox (PvdA)

Slochteren, de heer G.J. ten Brink (PvdA)

Smallingerland, de heer T. van Bekkum (VVD)

Soest, de heer R.T. Metz (VVD)

Someren, de heer A.P.M. Veltman (PvdA)

Spijkenisse, mevrouw M. Salet (PvdA)

Stadskanaal, mevrouw B.A.H. Galama (VVD)

Staphorst, de heer J.J. Alssema (CU)

Steenbergen, de heer J.A.M. Vos (CDA)

Steenwijkerland, mevrouw M.A.J. van der Tas (CDA)

Stein, mevrouw M.F.H. Leurs-Mordang (PvdA)

Stichtse Vecht, mevrouw M.M. van 't Veld (CDA)

Súdwest-Fryslân, de heer H.H. Apotheker (D66)


Ten Boer, de heer N.A. van de Nadort (PvdA)

Terneuzen, de heer J.A.H. Lonink (PvdA)

Terschelling, de heer J.H. Bats (VVD)

Texel, mevrouw F.C. Giskes (D66)

Teylingen, mevrouw A.L.E.C. van der Stoel (VVD)

Tiel, de heer J. Beenakker (VVD)

Tilburg, de heer P.G.A. Noordanus (PvdA)

Tubbergen, de heer M.K.M. Stegers (CDA)

Twenterand, de heer C.L. Visser (CDA)

Tynaarlo, de heer P. Adema (CU)

Tytsjerksteradiel, de heer E.J. ter Keurs (VVD)


Ubbergen, de heer P.G.I. Wilbers (PvdA)

Uden, de heer H.A.G. Hellegers (PvdA)

Uitgeest, de heer Th. van Eijk (CDA)

Uithoorn, mevrouw D.H. Oudshoorn-Tinga (Onafhankelijk)

Utrecht, de heer J.H.C. van Zanen (VVD)

Utrechtse Heuvelrug, de heer G.F. Naafs (VVD)


Vaals, de heer R.L.T. van Loo (Onafhankelijk)

Valkenburg aan de Geul, de heer M.J.A. Eurlings (CDA)

Valkenswaard, de heer A.B.A.M. Ederveen (CDA)

Veendam, de heer S. Swierstra (VVD)

Veenendaal, de heer A.W. Kolff (VVD)

Veere, de heer R.J. van der Zwaag (CDA)

Veghel, mevrouw I.R. Adema (VVD)

Veldhoven, de heer J.M.L.N. Mikkers (VVD)

Velsen, de heer F.M. Weerwind (D66)

Venlo, de heer A.S. Scholten (VVD)

Venray, de heer J.J.P.M. Gilissen (PvdA)

Vianen, de heer W.G. Groeneweg (CDA)

Vlagtwedde, mevrouw L.A.M. Kompier (PvdA)

Vlieland, mevrouw P. Schadd-de Boer (PvdA)

Vlissingen, mevrouw A.M. Demmers-van der Geest (D66)

Voerendaal, de heer E.A.J. Sprokkel (PvdA)

Voorschoten, de heer J.M. Staatsen (VVD)

Voorst, de heer J.T.H.M. Penninx (PvdA)

Vught, de heer R.J. van de Mortel (VVD)


Waalre, de heer Y.C.Th.J. Kortmann (CDA)

Waalwijk, de heer A.M.P. Kleijngeld (PvdA)

Waddinxveen, de heer H.P.L. Cremers (PvdA)

Wageningen, de heer G.J.M. van Rumund (PvdA)

Wassenaar, de heer J.T. Hoekema (D66)

Waterland, mevrouw L.M.B.C. Wagenaar-Kroon (CDA)

Weert, de heer A.A.M.M. Heijmans (D66)

Weesp, de heer B.J. Van Bochove (CDA)

Werkendam, mevrouw C.G.J. Breuer (CDA)

Westervoort, de heer A.J. van Hout (VVD) 

Westland, de heer J. van der Tak (CDA)

Weststellingwerf, de heer G. van Klaveren (VVD)

Westvoorne, de heer P.E. de Jong (PvdA)

Wierden, de heer J.H.M. Robben (CDA)

Wijchen, de heer J.T.C.M. Verheijen (CDA)

Wijdemeren, de heer M.E. Smit (PvdA)

Wijk bij Duurstede, de heer T.R. Poppens (VVD)

Winsum, de heer M.A.P. Michels (CDA)

Winterswijk, de heer M.J. van Beem (PvdA)

Woensdrecht, de heer J.J.C. Adriaansen (VVD)

Woerden, de heer V.J.H. Molkenboer (PvdA)

Wormerland, de heer P.C. Tange (GL)

Woudenberg, mevrouw T. Cnossen (CU)

Woudrichem, de heer A. Noordergraaf (SGP)


Zaanstad, mevrouw C.H. Faber (PvdA)

Zederik, de heer C.J.J. van Ee (CDA)

Zeevang, mevrouw H.C. Heerschop (Onafhankelijk)

Zeewolde, de heer G.J. Gorter (Onafhankelijk)

Zeist, de heer J.J.L.M. Janssen (CDA)

Zevenaar, de heer J.A. de Ruiter (PvdA)

Zuidhorn, de heer L.K. Swart (CDA)

Zundert, mevrouw L.C. Poppe-de Looff (CDA)

Zutphen, de heer J.A. Gerritsen (D66)

Zwartewaterland, de heer E.J. Bilder (CDA)

Zwijndrecht, de heer D.J. Schrijer (PvdA)

Zwolle, de heer H.J. Meijer (VVD)


* De heer A.B. Blase is burgemeester van zowel gemeente Alblasserdam als gemeente Hardinxveld-Giessendam.

** De gemeenten Groesbeek en Millingen aan de Rijn zullen met ingang van 1 januari 2015 fuseren, de heer H.W.C.G. Keereweer is momenteel burgemeester van beide gemeenten.

*** Mevrouw L.H.M. van Ruijven-van Leeuwen is burgemeester zowel gemeente Lingewaal als gemeente Neerijnen.